w

Akcesoria do trenażerów zmieniają postrzeganie treningów w domowym zaciszu

Pandemia i rozwój nowych technologii sprawiły, że Polacy coraz chętniej ćwiczą na trenażerach. Dziś to coś znacznie więcej niż monotonne kręcenie nogami. Badania przeprowadzone przez CentrumRowerowe.pl wskazują, że duża grupa kolarzy wyposaża swoje urządzenia w dodatkowe akcesoria, które podnoszą jakość treningów oraz sprawiają, że jazda jest znacznie bardziej przyjemna!

„Treningi na trenażerze – nawyki i przekonania” to projekt zrealizowany pod koniec roku 2021 przez należącą do spółki Dadelo S.A. markę CentrumRowerowe.pl. Grupa ponad 1200 internautów podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat jazdy na trenażerach. Poruszono takie kwestie jak zmieniające się podejście do urządzeń czy częstotliwość ćwiczeń, ale także zainteresowanie akcesoriami umożliwiającymi zwiększenie komfortu użytkownika. Z prowadzonych analiz wynika, że aż 92,61% użytkowników decyduje się na zakup dodatkowych gadżetów. Potwierdzają to jednocześnie analizy sprzedaży prowadzone przez firmę.

Najchętniej wybierane akcesoria

Dla przeważającej większości kolarzy zakup trenażera wiąże się z koniecznością zaopatrzenia się w dodatkowe akcesoria. Ponad 66% rowerzystów inwestuje w podstawkę pod przednie koło. Niewiele mniej, bo 61,28%, kupuje maty treningowe, których zadaniem jest wyciszenie urządzenia. Ćwiczącym zależy także na monitorowaniu jakości czasu spędzonego na trenażerze, stąd więcej niż połowa respondentów inwestuje w zewnętrzne czujniki pomiarowe.

Profesjonalizacja i nowe technologie

Istotny dział akcesoriów do trenażerów stanowią zaawansowane technologicznie urządzenia symulujące prawdziwą jazdę, tworzone przez takie marki jak Wahoo, Elite czy Tacx. Decyduje się na nie grupa cyklistów, którzy regularne, domowe ćwiczenia traktują profesjonalnie. Wyniki badania pokazują, że niespełna 55% użytkowników trenażerów stawia na optymalizację treningów przy wykorzystaniu nowych technologii.

– Coraz większa liczba użytkowników dokupuje nie tylko akcesoria podstawowe, takie jak: maty pod trenażer, osłony przeciwpotowe na ramę, podstawki pod telefony i tablety, ale także stoliki i specjalne uchwyty na najpotrzebniejszy sprzęt, czyli komputer, bidon i ręcznik. Coraz większą popularnością cieszą się również specjalne systemy powietrzne zwiększające realizm jazdy, a także dedykowane windy unoszące rower i symulujące podjazdy w trenażerach interaktywnych. – komentuje Jacek Zieziulewicz, dyrektor handlowy i członek zarządu Dadelo S.A.

Więcej na temat trenażerowych przekonań i nawyków rowerzystów znaleźć można w badaniach „Trening na trenażerze – nawyki i przekonania” na Biurze Prasowym Dadelo S.A.

Spółka Dadelo S.A.

Spółka Dadelo S.A. specjalizuje się w sprzedaży rowerów, akcesoriów i części rowerowych. Platformę CentrumRowerowe.pl, przez którą prowadzona jest dystrybucja, codziennie odwiedza tysiące osób. Pracownicy Spółki to nie tylko specjaliści w swoich dziedzinach, ale również pasjonaci kolarstwa, którzy o rowerach wiedza wszystko. Poza sprzedażą jak najszerszej oferty produktów, Dadelo stara się również codziennie edukować i pomagać w zakresie rowerowej wiedzy.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]

Napisane przez Dadelo S.A.

Marlena Wieteska dyrektorem marketingu WealthSeed

Bezpieczeństwo inteligentnych samochodów